Reklama
 • Piątek, 4 października 2013 (11:00)

  Upiecz sama chleb bezglutenowy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 października 2013 (10:05)

  U mojej córki stwierdzono alergię. Czy jeśli będzie przestrzegała zaleceń lekarza i unikała tego, co ją uczula, to wyzdrowieje? - pyta 40-letnia Jolanta z Mławy.

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Czwartek, 3 października 2013 (09:05)

  Mam 78 lat i cierpię na nadwrażliwość pokarmową z objawami silnego pieczenia skóry nóg, dłoni, końcówki języka, warg. Mimo diety (jem wszystko gotowane) i przyjmowania antybiotyków przeciw zakażeniom jelitowym, pieczenie się nasila. Jak zmniejszyć dolegliwości? Alicja z Warszawy (ŻnG 32)

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 25 września 2013 (11:00)

  Mam 3-letnią córeczkę, która jest alergiczką i w związku z tym często choruje. Ostatnio pediatra zasugerował. że jesienią i zimą , kiedy działa centralne ogrzewanie, powinnam stale nawilżać powietrze w pokoju małej. Tymczasem czytałam, że u alergików nie powinno się tego robić. Jak to jest?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 23 września 2013 (11:05)

  Choć to tylko zwykłe jabłko, szklanka mleka, kawałek pizzy – mogą być sprawcami dolegliwości. Wyjaśniamy, jak zadbać o zdrowie, gdy organizm źle reaguje na niektóre pokarmy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 18 września 2013 (11:05)

  Objawy uczulenia potrafią być bardzo uciążliwe. Aby nie popsuły nam wypoczynku, rozsądnie go zaplanujmy. Oto, co radzą lekarze.

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Piątek, 13 września 2013 (15:05)

  Lato i wiosna sprzyjają nasilaniu się objawów alergicznego kataru siennego, takich jak kichanie, kaszel, łzawienie i zaczerwienienie oczu. Te przykre dolegliwości łagodzą przeciwalergiczne właściwości olejku cedrowego. Przygotujmy więc leczniczą kąpiel. Do wanny z ciepłą, ale nie gorącą wodą, dodajmy około 20 kropel olejku cedrowego. Kąpiel powinna trwać do 20 minut. Można ją stosować codziennie nawet przez trzy tygodnie. W łagodzeniu kataru siennego p

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 13 września 2013 (08:05)

  Jestem alergikiem. Od czasu do czasu dokuczają mi bóle głowy i karku, zażywam więc paracetamol albo ibuprofen. Boję się jednak, że mogę sobie zaszkodzić. Jakie leki byłyby dla mnie najbardziej bezpieczne? Marek z Gdyni Orłowo «Spośród leków przeciwbólowych najbezpieczniejszy jest paracetamol (ibuprofenu, diklofenaku alergicy powinni unikać). Osoby skłonne do uczuleń nie powinny go jednak zażywać często. Paracetamol (Apap, Panadol) nie ma działania leczniczego (przeciwzapalnego) – jedyni

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 6 września 2013 (10:05)

  Słyszałam, że wapń łagodzi objawy alergii. Jeśli tak, to w jakich dawkach powinno się go przyjmować? Agnieszka z Łodzi

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 3 września 2013 (10:00)

  Alergolodzy radzą – jeśli uczulają Cię pyłki traw, to w sierpniu unikaj Bieszczad i Skandynawii – trawy właśnie zaczynają pylić. Możesz za to już jechać na południe Europy. Grecja i Włochy okres pylenia traw mają już za sobą. Muszą tu jednak uważać alergicy uczuleni na owoce morza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0