Reklama
 • Środa, 15 czerwca 2016 (08:05)

  Ciepłe słoneczne dni zachęcają nas do wypoczynku na dworze. Niestety, błogi relaks może być zakłócony przez jeden, wydawałoby się, niegroźny wypadek. Na co szczególnie uważać, podpowiada Barbara Jasiewicz-Honkisz, alergolog.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 13 czerwca 2016 (14:00)

  Starasz się unikać uczulających cię roślin, zwierząt czy przedmiotów, a mimo to masz objawy alergii? Sprawdź, co może je powodować!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 13 czerwca 2016 (13:00)

  Gdy rośliny pylą, masz katar. Ale objawy alergiczne wywołuje u Ciebie też jedzenie truskawek. Dowiedz się, jak na zawsze pozbyć się tych dolegliwości.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 7 czerwca 2016 (08:00)

  W wiosennej apteczce alergika powinien się znaleźć lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym. Gdy nos jest zatkany, a pyłki wywołują kichanie, wspomóżmy się też naturalnymi sposobami. Przyniosą ulgę i poprawią samopoczucie. ✔ Inhalacja: Do miski z wrzącą wodą dodajemy 5-10 kropli olejku: eukaliptusowego, sosnowego, rozmarynowego lub goździkowego. Nakrywamy głowę ręcznikiem i wdychamy opary nosem,a wypuszczamy ustami. Możemy użyć mocnego naparu z ziół, np. kwiatu c

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 2 czerwca 2016 (11:00)

  Według nowych danych już 15 mln Polaków cierpi na alergię. Większość przypomina sobie o chorobie wiosną, kiedy pojawiają się objawy: katar, łzawienie oczu, drapanie w gardle. Niewielu wie, że można pozbyć się ich na długo. Jak? Odczulając się. To najskuteczniejszy sposób walki z alergią. Co powinnaś o nim wiedzieć?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 31 maja 2016 (14:00)

  Walka z uczuleniem nie jest łatwa. Ale naprawdę można ją wygrać!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 25 maja 2016 (13:05)

  Mimo skłonności do alergii trudny czas pylenia możesz przetrwać w dobrej formie. Warunek? Musisz poznać zasady samoobrony.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 24 maja 2016 (13:00)

  Zamiast cieszyć się piękną pogodą i nowalijkami, chodzisz ze łzami w oczach, masz katar i wysypkę? Nie musi tak być! Sprawdź, jak skutecznie walczyć z uczuleniem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 maja 2016 (13:00)

  Większość osób nie zwraca uwagi na tak drobne dolegliwości, jak chwilowe mrowienie czy szczypanie w okolicy warg po zjedzeniu np. jabłka. Te delikatne symptomy mogą być jednak oznaką rozwijającego się zespołu warzywno–owocowego, fachowo zwanego zespołem alergii jamy ustnej (z ang. OAS – oral allergy syndrome). Podstępne białka Osoby uczulone na pyłki drzew, traw i chwastów mogą nadwrażliwie reagować na niektóre owoce, warzywa, przyprawy, a nawet pieczywo. Dzieje się t

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 13 maja 2016 (13:05)

  Łyżkę rozdrobnionych nasion czarnuszki zalewam szklanką gorącego mleka. Całość odstawiam na około 20 minut. Po tym czasie i przecedzeniu napój jest gotowy. Piję pół szklanki tej mikstury trzy razy dziennie. Można ją posłodzić miodem. Od czasu do czasu piję również łyżeczkę oleju z czarnuszki dwa razy dziennie, najlepiej przed posiłkami, dzięki czemu można zapobiegać alergii. List nadesłała Agnieszka Walentowicz (39 l.) z Węgrec

  Czytaj więcej Komentarzy:0