Reklama
 • Poniedziałek, 2 listopada 2015 (11:05)

  Przez wiele lat bez problemu farbowałam włosy na blond. Po urodzeniu drugiego dziecka wszystko się zmieniło. Po nałożeniu farby w salonie cała spuchłam, nie mogłam oddychać. Pogotowie zabrało mnie na OIOM. To samo spotkało mnie po użyciu saszetki z szamponem koloryzującym. Mam 40 lat, nie chcę być siwa! Beata z Gdańska.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 30 października 2015 (13:05)

  Podczas ostatniej wizyty u pediatry usłyszałam, że „trzeba zahamować u mojej córki marsz alergiczny”. Co oznacza to pojęcie?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 6 października 2015 (11:00)

  Nie wiedziałam, co wywołuje tę swędzącą wysypkę. W końcu wszystko się wydało. Ewa Sokółka (25 l.), Słupsk.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 24 września 2015 (09:05)

  Martwię się, bo mój 4 letni synek od ponad dwóch tygodni często kaszle. Czy to może świadczyć o tym, że Maurycy cierpi na alergię?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 22 września 2015 (11:05)

  Już niedługo osoby z alergią na ryby nie będą musiały rezygnować z ich jedzenia. Polscy naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pracują nad specjalną szczepionką odczulającą!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 września 2015 (13:06)

  Kłopotów z oddychaniem nie można lekceważyć, bo mogą być sygnałem astmy lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POCHP). Sprawdź, czym różnią się te schorzenia i co warto o nich wiedzieć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 2 września 2015 (15:00)

  Wykonuje się je najczęściej na plecach lub na przedramieniu. Lekarz nakłuwa wówczas skórę i wprowadza tam niewielkie dawki substancji, które mogą wywoływać reakcje uczuleniowe. Wynik odczytuje się po 15 minutach. Pojawienie się w danym miejscu bąbla skórnego świadczy o uczuleniu na dany alergen. W teście skórnym można badać nawet 100 alergenów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 sierpnia 2015 (13:05)

  Niedawno wykryto u mnie alergię wziewną. Lekarz przepisał mi leki i powiedział, że tej choroby nie da się całkiem wyleczyć. A moja sąsiadka wyleczyła się z alergii przez odczulanie. Chciałabym zrobić to samo, ale nie wiem, na czym polega odczulanie i czy jest ono refundowane? Elżbieta z Poznania

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 24 sierpnia 2015 (09:00)

  Pani Judyta (42 l.) to zapalona ogrodniczka. Ale po pierwszej w tym sezonie wizycie na działce zobaczyła na skórze wysypkę. – Pani doktor, wyskoczyły mi krostki na dekolcie i ramionach. – Rzeczywiście widzę rumień i pęcherzyki wypełnione płynem. Czy ta wysypka swędzi? – Nie swędzi, choć skóra stała się wrażliwsza na dotyk. – Czy wysypka pojawiła się jeszcze gdzieś indziej? – Tylko tu, gdzie mówiłam. – Pamięta pani, w jakich okolicznościach? Smarowała pani skórę w tym miejscu nowym balsamem do

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 21 sierpnia 2015 (08:10)

  Testy skórne wykazały u mnie uczulenie na laktozę. Czy wobec tego mogę bez obaw pić mleko bez tego składnika? Marianna z Sosnowca

  Czytaj więcej Komentarzy:0