Reklama
 • Wtorek, 14 lipca 2015 (13:05)

  W upalne dni chętnie zjadłabyś kawałek soczystego arbuza lub wypiła mleczny koktajl, ale nie dla ciebie takie atrakcje, bo potem boli cię brzuch? To może być objaw nietolerancji pokarmowej. Sprawdź, jak ją wykryć i skutecznie leczyć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 8 lipca 2015 (13:00)

  Wystarczą śladowe ilości substancji uczulającej, by doszło do tragedii. O tym, jakie objawy świadczą o zbliżającym się niebezpieczeństwie i co zrobić w takiej sytuacji, opowiada ceniony internista, dr Grzegorz Prasałek.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 3 lipca 2015 (14:05)

  Gdzie i na jak długo najlepiej wybrać się na urlop z dwuletnim alergikiem, który bardzo często choruje?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 9 czerwca 2015 (08:00)

  W jaki sposób przeprowadzane jest to badanie? Panel alergenów pokarmowych wykonuje się z surowicy krwi. Z jednego pobrania można określić pięć, dziesięć lub dwadzieścia alergenów. Co ważne, przed wykonaniem testów pacjent nie musi być na czczo i nie ma konieczności, by odstawiał leki antyhistaminowe. Po co wykonywany jest panel pokarmowy? Badanie przeprowadza się w celu wykrycia w organizmie przeciwciał przeciw najmocniej uczulającym produkt

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 czerwca 2015 (15:05)

  Rośnie liczba osób, które cierpią na różne alergie: pokarmowe, wziewne, kontaktowe, na jad owadów. Kobiety po czterdziestce nagle przekonują się, że są uczulone na sierść, pyłki roślin czy orzechy, chociaż nigdy wcześniej nie stwierdzono u nich takich skłonności.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 czerwca 2015 (10:05)

  O uczuleniu na pyłki krąży wiele opinii. Nie każda jest słuszna.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 25 maja 2015 (10:05)

  Fruktoza To cukier prosty obecny w owocach, zwłaszcza tych najbardziej słodkich, ale także w miodzie i dżemach. Nietolerancja fruktozy pojawia się po spożyciu produktów, zawierających cukier owoców. Jest ona wynikiem niedoboru lub braku białka, które jest odpowiedzialne za transport cukru owocowego przez błonę komórkową. Gdy brakuje go w organizmie, fruktoza nie może zostać rozłożona i ulega fermentacji bakteryjnej w jelicie grubym. W konsekwe

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 21 maja 2015 (08:05)

  Powracający katar, suchy kaszel, łzawienie oczu... Jeśli wcześniej nie byliśmy na nic uczuleni, nie wiążemy tych objawów z alergią. To błąd, bo ta choroba może się ujawnić nie tylko u dzieci.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 19 maja 2015 (13:05)

  Rozpoczął się sezon pylenia roślin. Brzoza, olsza, topola – choć to piękne drzewa, u niektórych z nas... wywołują katar i łzawienie oczu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 19 maja 2015 (13:05)

  Wypukłe bąble, zaczerwienienie i swędzenie skóry jak po dotknięciu pokrzywy to najczęściej objawy reakcji alergicznej. Wiosną o nią nietrudno. Dowiedz się, co ją wywołuje i jak sobie z nią radzić.

  Czytaj więcej Komentarzy:1