Reklama
  • Wtorek, 25 sierpnia 2015 (13:05)

    Alergia wziewna. Jak ją rozpoznać i leczyć?

Niedawno wykryto u mnie alergię wziewną. Lekarz przepisał mi leki i powiedział, że tej choroby nie da się całkiem wyleczyć. A moja sąsiadka wyleczyła się z alergii przez odczulanie. Chciałabym zrobić to samo, ale nie wiem, na czym polega odczulanie i czy jest ono refundowane? Elżbieta z Poznania

Reklama

Alergia jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, dlatego też – tak jak powiedział Pa- ni lekarz – całkowite jej wyleczenie nie jest możliwe. Nie zmieni tego także odczulanie, choć jest ono często rzeczywiście najbardziej skuteczne.

Jego założeniem jest jednak tylko zwiększenie tolerancji organizmu wobec wykrytego, sprawczego alergenu, przez podawanie go w rosnących dawkach: od minimalnych do najwyższych, które są jeszcze dobrze tolerowane.

Zwykle odbywa się to drogą podskórnych wstrzyknięć i ten sposób podania objęty jest refundacją. Drugą możliwością jest droga doustna. Jest ona jednak rekomendowana raczej tylko wówczas, gdy zgłasza- nie się na zastrzyki nie jest możliwe. Cały proces odczulania może trwać nawet kilka lat.

Życie na gorąco
Więcej na temat:Ono | Ona | O.N.A. | rozpoznać

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.