Reklama
  • Czwartek, 24 września 2015 (09:05)

    Czy to kaszel alergiczny?

Martwię się, bo mój 4 letni synek od ponad dwóch tygodni często kaszle. Czy to może świadczyć o tym, że Maurycy cierpi na alergię?

Reklama

Kaszel zazwyczaj związany jest z zakażeniami układu oddechowego u dzieci. Na początku infekcji bywa suchy, zaś po kilku dniach przeradza się w mokry i jest połączony z odkrztuszaniem wydzieliny, która zalega w drogach oddechowych chorego malucha.

Zwłaszcza o tej porze roku jest to dolegli wość wyjątkowo często obserwowana u najmłodszych. Jeżeli jednak kaszel utrzymuje się długo, jest suchy, męczący oraz napadowy i nie towarzyszy mu podwyższona temperatura lub też katar, można przypuszczać, że jest on spowodowany przez nadwrażliwość dróg oddechowych na tle alergicznym.

U uczulonego dziec ka może się on pojawiać nie tylko po kontakcie ze szkodliwym alergenem, ale również z powodu stresu, wysiłku, intensywnego zapachu, zmiany wilgotności i temperatury powietrza oraz w trakcie infekcji. W przypadku podejrzeń, że pojawiający się u dziecka kaszel ma podłoże alergiczne, warto niezwłocznie pójść z malcem na konsultację do alergologa.

Jak dbać o pościel alergika?

1. Komplet pościeli z pierza lub wełny zastąp innym, wykonanym z włókien syntetycznych.

2. Na materac, kołdrę oraz poduszkę stosuj specjalne powłoczki antyalergiczne, które zatrzymują roztocza.

3. Pościel i powłoczki pierz w gorącej wodzie co 7-10 dni. Wietrz je przynajmniej raz w tygodniu.

Więcej na temat:kaszel alergiczny | kaszel

Zobacz również

  • Kuracja była skuteczna? Poradźcie, jak to zrobić! Czekamy na Wasze sprawdzone sposoby leczenia Katar, kaszel i drapanie w gardle zwykle kojarzymy z częstymi o tej porze roku infekcjami. Objawy te... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.