Reklama
  • Poniedziałek, 2 listopada 2015 (11:05)

    Dlaczego puchnę po farbie do włosów?

Przez wiele lat bez problemu farbowałam włosy na blond. Po urodzeniu drugiego dziecka wszystko się zmieniło. Po nałożeniu farby w salonie cała spuchłam, nie mogłam oddychać. Pogotowie zabrało mnie na OIOM. To samo spotkało mnie po użyciu saszetki z szamponem koloryzującym. Mam 40 lat, nie chcę być siwa! Beata z Gdańska.

Reklama

Odpowiada Monika z Krynicy: Alergia na farby do włosów jest dzisiaj bardzo częsta. Owa dolegliwość może się pojawić w każdej chwili – tak przy pierwszej koloryzacji, jak i po wieloletnim używaniu farb. Objawy to najczęściej swędzenie, pieczenie, wysypka, złuszczanie lub stany zapalne skóry, a na- wet zniszczenie cebulek.

W skrajnych przypadkach – tak jak u Pani – ciężka reakcja organizmu, wymagająca hospitalizacji. Substancją, która najczęściej w farbach uczula – i tak najpewniej było w moim przypadku – jest parafenylenodiamina (PPD).

Dlatego stosować zaczęłam nie zawierające jej farby pielęgnacyjne BIO- KAP Nutricolor.

Nie ma w nich też podrażniającej skóry rezorcyny, amoniaku, niklu i parabenów (choć są substancje syntetyczne, w małych ilościach, bo bez nich trwała koloryzacja nie byłaby możliwa).

U mnie reakcja alergiczna więcej nie wystąpiła. Gdyby chcia ła Pani farby te wypróbować, proszę wcześniej koniecznie zrobić test skórny!

Życie na gorąco
Więcej na temat:Nie | Pani | beata | Platforma Obywatelska | farba

Zobacz również

  • Kuracja była skuteczna? Poradźcie, jak to zrobić! Czekamy na Wasze sprawdzone sposoby leczenia Katar, kaszel i drapanie w gardle zwykle kojarzymy z częstymi o tej porze roku infekcjami. Objawy te... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.