Reklama
  • Wtorek, 19 kwietnia 2016 (08:05)

    Kiedy jest czas na odczulanie

Zacznij terapię jeszcze wtedy, zanim pojawią się pyłki drzew, krzewów, traw i kwiatów.

To najlepszy sposób zapobiegania i leczenia alergii np. na pyłki roślin.

Z terapii odczulającej (tzw. immunoterapii) mogą skorzystać osoby z alergią wziewną i alergią na jad owadów. Polega ona na dostarczeniu organizmowi dawek uczulającego alergenu, by ten mógł go zaakceptować i przestał go zwalczać.

Reklama

Lekarz podaje wtedy alergeny w formie szczepionki: przez 2–3 miesiące rosnące dawki co 7–14 dni. W czasie tzw. leczenia podtrzymującego dostaje się dawkę co 4–6 tygodni. Odczulanie trwa zwykle przez 3–5 lat.

Przy uczuleniu na pyłki ważne jest, by zakończyć pierwszy etap terapii przed pyleniem.

I tak gdy mamy alergię na pyłki chwastów (bylicę, pokrzywę), odczulamy się właśnie teraz, w marcu, kwietniu, bo pylą one od połowy sierpnia (nawet do połowy października).

Przy alergii na pyłki traw i zbóż kurację zaczynamy od grudnia do lutego.

Terapię odczulającą na pyłki drzew (olchy, brzozy, leszczyny) zaczynamy w październiku lub listopadzie, ale po indywidualną szczepionkę na inne pyłki lepiej się zgłosić pod koniec września.

Bella Relaks
Więcej na temat:lekarz | odczulanie

Zobacz również

  • Ich ataku nie sposób przewidzieć – mogą wedrzeć się do organizmu w każdym posiłku. Są nie tylko podstępne, ale także trudne do wykrycia. A przecież mogą nawet zabić... Jakie pokarmy są najczęstszą... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.