Reklama
  • Czwartek, 19 listopada 2015 (08:05)

    Uczulona na dezodorant?

Używałaś go od dawna, a nagle skóra zrobiła się wrażliwa i zaczerwieniona. Czy to wina dezodorantu? Sprawdzamy.

Winna depilacja

Z wiekiem skóra staje się wrażliwsza. Dlatego nawet jeśli dotąd golenie się maszynką nie podrażniało skóry, teraz mogło się to zmienić. Najlepiej więc gol pachy w trakcie brania prysznica, używając kremu do golenia na mokro (np. Bielenda Vanity Golden Oils, Balsam do golenia, 20 zł). Warto poddać się kilku zabiegom depilacji laserowej – włosy znikną na zawsze.

Kombinacja kosmetyków

Jeśli używasz dezodorantu lub antyperspirantu od dawna, a podrażnienie pojawiło się dopiero co, sprawdź, czy nie zmieniłaś np. płynu pod prysznic lub balsamu. Czasami kosmetyk uczula, gdy zmiesza się z innym. Warto to zbadać, odstawiając nowy kosmetyk i obserwując reakcje skóry.

Reklama

Barwniki i środki piorące

Podrażnienia, a szczególnie te w okolicy pach, pojawiają się też, gdy założymy nowe ubranie – mogły na nim pozostać środki chemiczne stosowane przy jego fabrycznym barwieniu.

Dlatego przed założeniem warto taką nową rzecz wypłukać, a nawet wyprać – szczególnie dotyczy to ciemnych kolorów. Uczulać mogą też środki piorące, dlatego spróbuj zmienić używany płyn czy proszek na hypoalergiczny (np. Lovela, 25 zł).

A jednak dezodorant

Jeśli Twój przypadek nie pasuje do żadnej z wyżej wymienionych sytuacji, to może faktycznie uczula Cię dezodorant. Zmień go więc najlepiej na którąś z hypoalergicznych marek dostępnych w aptekach (np. Neutral, Vichy, Eucerin czy SVR – ceny od 12 do 50 zł).

Więcej na temat:dezodorant | balsam | Golden | Vichy

Zobacz również

  • Kuracja była skuteczna? Poradźcie, jak to zrobić! Czekamy na Wasze sprawdzone sposoby leczenia Katar, kaszel i drapanie w gardle zwykle kojarzymy z częstymi o tej porze roku infekcjami. Objawy te... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.